A gépi vakolásról részletesebben
Kézi vs. gépi vakolás
Kézi vakolás során a vakolómester maga keveri a vakolóhabarcsot kézzel, majd azt vakolókanállal viszi fel a falfelületre. Mind a keverés, mind a felhordás lassabb és körülményesebb folyamat, mintha géppel végeznénk ugyanezt.
A vakológép nem más, mint egy anyagkeverő és -továbbító gép. Működési elve egyszerű: a keverőtérben vízzel keveri össze a zsákos vakolóanyagot, majd az így keletkezett nedves habarcsot egy nagynyomású kompresszor segítségével rugalmas tömlőbe továbbítja. A tömlő végén lévő vakolópisztollyal a vakolómester a habarcsot a falra fröcsköli a kívánt vastagságban. A víz és vakolóanyag keverési aránya szabályozható, így mindig a megfelelő állagú habarcsot állítja elő a gép.
Előkevert vakolóanyag
Az előkevert vakolóanyagok az adott gyártó által meghatározott állandó receptúra alapján készülnek és szigorú követelményeknek kell megfelelniük. Ennek köszönhetően minőségük állandó. A 20-40 kg-os zsákos kiszerelésben kapható vakolóanyag így gyorsabb, egyenletesebb és megbízható munkavégzést tesz lehetővé.
Anyagszükséglet
A beltéri vakolatok ideális esetben 1-1,5 cm vastagságban készülnek. Ha a fal nem függőleges, akkor a rétegvastagság növelésével lehet függőbe hozni.
A Baumit vakolóanyagok anyagszükséglete 13 kg/m2/cm. 1 zsák vakolóanyag 3nm-nyi falfelület vakolására elegendő, ha 1 cm vastagon húzzuk. 1 raklapon 35 zsák (40 kg/zsák) van, ami körülbelül 70 m2 falfelület vakolására elegendő.
Gépi vakolás előnyei
- gyorsabb munkavégzés, kedvezőbb ár
- napi 80-200 m2 felület vakolása
- állandó anyagminőség
- megbízhatóbb, precízebb munkavégzés
- minimális anyagveszteség
Az árajánlathoz szükséges előzetes felmérést ingyenesen vállaljuk helyszíni kiszállással.
Munkánk szakmai felügyeletét felelős műszaki vezető kollégánk látja el. Projektjeink hatékony és gyors lebonyolítását projektmenedzser kolléga segíti elő.
